Biography

18. listopadu 2012 v 15:12 | © ilove-ddlovato » The Lizzie |  Biography
Demetria Devonne "Demi" Lovato se narodila 20.srpna 1992 v Albuquerque, Nové Mexico. Její rodiče jsou Patrick Lovato a Dianna Hart de la Garza. Je mexicko-irsko-italského původu. Má starší sestru Dallas Lovato a mladší sestru Madison de la Garza. Její matka byla roztleskávačkou a country zpěvačkou, její otec se přestěhoval do Nového Mexika po jejich svatbě v roce 1994. V televizi se poprvé objevila v seriálu Barney & Friends v roce 2000, kde si zahrálu postavu Angely. Zde se také seznámila se svou nejlepší kamarádkou Selenou Gomez. Je také dobrá pianistka, kytaristka a skladatelka. Dalším seriálem, ve kterém účinkovala v roce 2006, je seriál Útěk z vězení. Tady si zahrála 14.letou Danielle Curtin. Pak následoval seriál As The Bell Rings a Just Jordan. V dubnu 2009 získala diplom střední školy, a to díky domácímu učení. Na klavír se učí od sedmi let.

Demi Lovato si v roce 2008 poprvé zahrála ve filmu a to v Disney filmu Camp Rock, kde si zahrála postavu Mitchie Torres. V roce 2009 se nahrávalo pokračování tohoto úspěšného filmu s názvem Camp Rock 2: The Final Jam. Taktéž v roce 2009 se Demi zúčastnila natáčení dalšího Disney filmu, kde si zahrála v hlavní roli po boku Seleny Gomez ve filmu Princess Protection Program (Program na ochranu princezen). V tomto filmu si zahrála Rosalindu / Rosie. Nejznámnější seriál, ve kterým si Demi zahrála hlavní roli, je seriál Sonny with a Chance (Sonny ve velkém světě), kde si zahrála Sonny Munroe.


Hudební kariéra:
Demi se zpívání věnuje už od malička. Dne 23. září 2008 vydala své debutové sólové album Don't Forget. Album se umístilo na druhém místě v hitparádě Billboard 200 a v první týden prodeje bylo prodáno na 89 tisíc alb. Demi v rozhovoru řekla, že album bylo nahráno za deset dní. Albumu předcházel singl "Get Back", který byl propuštěn v srpnu 12, 2008. V prosinci 2008 vydala svůj druhý singl z alba, "La La Land". V březnu 2009, vydala svůj třetí singl "Don't Forget", který se stal její nejúspěšnější sólový singl v té době. Své druhé studiové album, Here We Go Again, vydala dne 21. července 2009. Album debutovalo na místě číslo 1 na Billboard 200 a v prvním týdnu se prodalo přes 108 000 kopií. Před vydáním alba, Demi popsala záznamy zvuku jako odklon od jejího předchozího alba, řekla: "Bude to mít odlišný zvuk, takže doufejme, že to půjde i přesto dobře. Zpívám hodně rock, ale tentokrát chci, aby se udělalo více písní od Johna Mayera. Doufejme, že mohu psát s lidmi, jako je on."
V roce 2009 nahrála písničku "One and the Same" k filmu Program na ochranu princezen, kterou s ní nazpívala Selena Gomez.
V červenci 2010 začalo nahrávání třetího studiového alba s názvem Unbroken. Její nové album Unbroken, vyšlo 20. září 2011. Album vydalo Hollywoods Records. Popisuje ho jako "trochu více popové","více R&B," a "oduševnělejší." Řekla: "Má jiný zvuk, takže jsem opravdu nadšená to sledovat, jak to dopadne. Inspirují mě Keri Hilson a Rihanna. Také jsem napsala polovinu španělské písně. Ukázalo se jako opravdu neuvěřitelné, takže doufejme, že moji fanoušci to budou také milovat."
26. června 2011 Demi potvrdila, že pracuje na duetu s producentem Timbalandem..
První singl z jejího třetího studiového alba nese název Skyscraper a premiéru měl 12. července 2011. V prvním týdnu se prodalo 176 000 digitálních kopií. Píseň debutovala na desátém místě v americkém žebříčku Billboard Hot 100 a navíc je dosud jejím nejlepším sólovým singlem. Také se umístila v nejlepší dvacítce v Kanadě a na Novém Zélandu. Píseň byla oceněna zlatem od RIAA v USA, což je její první píseň, která obdržela toto osvědčení. K albu patří také píseň "Rascacielo", což je španělská verze písně Skyscraper. Píseň produkoval Edgar Cortázar.
Demi Lovato momentálně nahrává svoje čtvrté sólové studiové album, ve kterém by se měla oběvit její píseň z roku 2009 Shut Up And Love Me, její celá HQ verze vyšla teprve nedávno, podrobnosti o 4.albu je zatím neznámé.


Centrum pro léčbu omezených
Dne 1. listopadu 2010, Demi oznámila, že odešla z turné Jonas Brothers během uplynulého víkendu, aby mohla vstoupit do léčebného centra a vyhledat lékařské ošetření na emocionální a fyzické problémy. Demi uvedla, že lituje, že nemohla dokončit své turné, ale těší se zpátky do práce v blízké budoucnosti. Den po oznámení, mluvčí společnosti Disney řekl lidem, že společnost Disney podporuje rozhodnutí Demi. Mluvčí Demi popřel přetrvávající spekulace médií, že by léčba Demi byla pro zneužívání návykových látek. Jiné zdroje uvádí, že šla do rehabilitace kvůli poruchám příjmu potravy a pořezání se na paži, depresím a jiným druhům věcí. Dne 28. ledna 2011 bylo ohlášeno, že Demi ukončila hospitalizaci na rehabilitačním zařízení a vrátí se domů do Los Angeles, kde bude i nadále navštěvovat lékaře, aby jí pomohli pracovat na otázkách týkajících se léčby. Dne 8. března 2011 bylo zveřejněno exkluzivní video, ve kterém Demi poděkovala svým fanouškům za podporu během toho, co ona popsala jako "nejtemnější doby mého života", a rovněž uvedla, že byla nadšená vrátit se zpátky do práce. Demi poskytla její první post-rehabilitační rozhovor pro hlasatelku ABC, Robin Roberts, který byl vysílán 22. dubna 2011. Během rozhovoru Demi potvrdila, že její léčba byla kvůli bulimii a sebepoškozování. Demi také uvedla, že incident mezi ní a tanečnicí Alex Welch přišel poté, co měla "velmi nezdravý vztah k jídlu". O těchto problémech Demi natočila dokument s názvem Stay Strong!


Tourné:
Za svůj život zpěvačky Demi připravila pro fanoušky několik turné. První turné bylo v roce 2008, kde zpívala písně z alba Don't Forget. Turné neslo název Demi Live! Warm Up Tour. Na druhém turné Burnin' Up Tour v roce 2008-2009 byla Demi jako předskokan kapely Jonas Brothers a zpěvačky Taylor Swift. V roce 2009 měla Demi třetí a čtvrté turné s názvem Summer Tour 2009 (v létě) a Fall Tour 2009 (na podzim), na kterých byla Demi se zpěvákem Davidem Archuletou. Na pátém turné South American Tour 2010, které se konalo na podzim, Demi zazpívala písně z Here We Go Again. V létě roku 2010 Demi učinkovala na turné kapely Jonas Brothers: Jonas Brothers Live in Concert. Na tomto turné byla i herečka (z Camp Rocku) Alyson Stoner. V roce 2011-2012 měla Demi pro fanoušky další turné A Special Night with Demi Lovato, kde zpívala písně z 3.alba Unbroken. S Demi byla na turné i kapela We The Kings. V roce 2012 byla Demi na turné Demi Lovato South America Tour 2012 po Jižní Americe a Demi Lovato Summer Tour 2012.Nekopírovat / Don't Copy !
© ilove-ddlovato » The Lizzie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Myslíš, že je Demi dobrá porodkyně v X-Factoru ? » Do you Think Demi is good judge in The X-Factor ?

Ano | Yes
Ne | No

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama